Hračka Sylva Lauerová

ISBN:

Published:

Hardcover

346 pages


Description

Hračka  by  Sylva Lauerová

Hračka by Sylva Lauerová
| Hardcover | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, ZIP | 346 pages | ISBN: | 6.36 Mb

Hračka je románová prvotina, která vyšla v České republice na sklonku roku 2007. Nikdo se netajil tím, že román je plný sexu, každý čekal, jak si knížka povede.Děj knihy se odehrává (kde jinde než) na Seychelských ostrovech, v luxusním letovisku, kamMoreHračka je románová prvotina, která vyšla v České republice na sklonku roku 2007. Nikdo se netajil tím, že román je plný sexu, každý čekal, jak si knížka povede.Děj knihy se odehrává (kde jinde než) na Seychelských ostrovech, v luxusním letovisku, kam noha normálního smrtelníka téměř nevkročí a kam létají světové celebrity, aby si léčili svoje bolístky.

Tam také pracuje česká terapeutka a během pobytu se setkává se svým osudovým mužem.Fyzická posedlost, kult krásy mužského těla, sex, manipulace - to jsou slova, která tuto knihu definují.Situace kolem Hračky a kolem reklamní kampaně, která ji provázela, byla značně turbulentní. Kniha byla označena ze velmi kontroverzní. Obsah plakátů, doprovázející vydání tohoto románu, byl pro některé instituce natolik nepřijatelný, že v Ostravě a Brně nepovolili jejich výlep s tím, že jsou příliš provokativní.

Byly na nich totiž odhalené části lidských těl, ovšem nikoliv ty intimní! a třikrát slovo sex. Už to vypadalo, že vznikne skandál. Od reklamní společnosti zastupující město Brno přišel přípis, že výlep by poškodil dobré jméno samotného statutárního města. Nicméně o to větší pozornost kniha vzbudila.Hračka se neohlíží na míru obecného vkusu, neptá se co je ještě úměrné a snesitelné, nesnaží se tvářit jako literatura světového formátu a nepodbízí se sofistikovaným čtenářům, aby uspokojila jejich náročné cíle.

Jde si svou cestou a reakce české čtenářské veřejnosti to jen potvrzuje. Osciluje mezi naprostým nadšením a odmítavým odporem - je slyšet slova jako sex-bible, vzrušující, otevřené, konečně kniha, která má říz a styl, nekonvenční a hypnotizující, někdo nazývá knihu komerčně podbízivou, pro jiného je zajímavým literárním počinem, pro třetího kýčem, vyskytl se dokonce názor, že román je naprosto frigidní, hloupý a nudný, že je trapným spiskem, pro dalšího čtenáře byl vulgární, pornografický a zcela nepřijatelný...Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Hračka":


himerestaurant.com

©2011-2015 | DMCA | Contact us